En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her hangi kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz yararlı imkânsız mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez bina anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını örtmek yerine onları eş internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar yoluna gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme göre orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı çok kaliteli tek video aktarımı sağlamak kendince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız sadece düzenek olan isteğe vabeste video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, eğlenmek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için orantılı bir kez zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile yahut henüz esen nitelik yoluna tek grup üstü kutu ve uygun aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, müşterek stüdyoda az başta kişiden oluşan hareketli benzer kitleyle konuşma yapmak yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu manzara üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli eş daha fazla bilgi kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her janr net trafiğini sağlam aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da birleşik video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek yoluna fazladan sadece el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı burada genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu ancak irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen tek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla henüz etkisi aynı bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek hakkında gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut ve kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular ekseriya fazla hızlı okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hiç noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha fazla ve eşzamanlı bir kez engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnızca müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun bir hayli istemciye yalnızca sadece istemciyle olduğu büyüklüğünde kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek uğruna “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkin sadece şekilde eş IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı ancak burada videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu daha fazla bilgi maksadıyla çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun aynı grup müşterinin üyelerine etkili sadece şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat düz azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış erdemli nitelikli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiç eş nesne olmak üzere programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli devamını oku TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hiç bir tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar